Határértékek a plasztika sebészet árak

By Aniko

Ha Önt érdeklik a plasztika sebészet árak, akkor nyilván már megnézte pár klinika honlapját ezek után az információk után kutatva. Akkor Önnek is feltűnt, hogy a plasztika sebészet árak határértékek, nincsen pontos összeg megadva. Ennek az az oka, hogy a legtöbb műtét egy gyűjtőfogalom, ami alá többféle beavatkozás, módszer is tartozik. Hogy Önnek pontosan milyen eljárásra van szüksége, ahhoz mindig egy személyes konzultáció szükséges. Itt Ön elmesélheti elképzeléseit, elmondja, hogy mit vár el a műtéttől.  A sebész ezeket az igényeket összeveti az orvosi szempontokkal, miután felmérte az Ön testét, megvizsgálta azt. Ezek után tudni fogja, hogy Önnek pontosan milyen beavatkozásra van szüksége, mi kell ahhoz, hogy a kívánt eredményt elérjél. Ez kell ahhoz, hogy a pontos plasztikai sebészet árak megadhatóak legyenek.

Hogy ez a rendszer mennyire nem egységes, ahhoz vegyük példának a mellnagyobbítást. Ez a beavatkozás jelenleg háromféle töltőanyaggal lehetséges. Ez a fiziológiás sóoldattal vagy folyékony szilikon zselével töltött implantátum és saját zsírral történő mellnagyobbítás. Az első két esetben a műtét díját befolyásolja az implantátum. Ezek között is vannak különbségek, és nemcsak a nagyságúak szempontjából. Az implantátum két részből áll. Az egyik a tok, a másik pedig az ebben lévő töltőanyag. A tok anyaga mindig szilikon, amiben vagy szilikon, vagy pedig fiziológiás sóoldat van. Kezdeti időkben a tok felülete mindig sima volt. Azonban rájöttek, hogy ez az állapot kedvezőbb feltételeket termet annak, hogy a mellimplantátum tokja körül egy megkeményedett kapszula alakuljon ki. Ezért elkezdődtek a bordázott, rücskös felületű tokok gyártása, amik már jóval biztonságosabbak ebből a szempontból.

A sóoldattal töltött mellimplantátum előnye, hogy behelyezéséhez nem szükséges túl nagy vágás, ráadásul a méret is könnyebben szabályozható. Abban az esetben, ha sérült a tok a sóoldat könnyedén felszívódik. Azonban tapintása nem annyira természetes.

A szilikon tapintásra természetes. Esetleges toksérülés esetén csak minimális mennyiségben ömlik ki a töltőanyag, ami káros mellékhatás nélkül szívódik fel.

Az implantátum vastagságát tekintve lehet magas, közepes és alacsony. Hogy a páciensnek milyet helyeznek be, az több mindentől is függ, az egyik az elérni kívánt méret, a másik pedig az eredeti mell tulajdonságai, jellemzői.

Alakjuk szerint a mellimplantátum lehet csepp alakú és kerek. A csepp alakú jobb formázható, de sérülékenyebb is.

Ezek a jellemzők az árat is megszabják, a díj is különböző lesz.

A plasztikai sebészet árakkal kapcsolatos az az információ is, hogy nagyon sok műtét garanciális, a mellimplantátum pedig minden esetben az. (Ha egy klinika esetleg jótállás nélküli implantátummal dolgozik, akkor érdemes máshová fordulni.) A mellimplantátum azonban nem minden estben garanciális. Ez gyártónként egy kicsit változhat, de nagy általánosságban el lehet mondani, hogy a mellimplantátumok a következő esetekben nem garanciálisak:

  • Ha az implantátum külső hatás – mondjuk egy baleset – miatt sérül meg.
  • Fájdalmas kapszula képződés esetén. A szervezet ugyanis a tasakot egy vékony szövettel veszi körbe. Ez egy teljesen természetes folyamat, az esetek nagy részében a páciens észre sem veszi ezt a folyamatot. Ám megtörténhet az, hogy a kapszula megkeményedik, a mellek deformáltak lesznek, szélsőséges esetben fájdalmasak.
  • Ha a mellimplantátum a kapszula eltávolítása során sérül meg.
  • Amennyiben a páciens esztétikai szempontból nem elégedett a műtét eredményével.
  • Általános szabály az is, hogy a gyártó csak magának a hibás mellimplantátumnak az árát vállalja magára, az újabb műtét költségeit már nem fedezi.

De nemcsak a mellimplantátum ára határozza meg a mellnagyobbító műtét árát, hanem az is, hogy milyen fajta technikát alkalmaz a sebész a behelyezése során. Ezt már az implantátum is megszabhatja, hiszen nem mindegy, hogy a tasak folyékony szilikon zselével, vagy fiziológiás sóoldattal van-e töltve. De az eljárást még meghatározza a páciens testalkata és igényei is. Egy mellnagyobbító műtét megtervezésénél a sebésznek figyelembe kell vennie a páciens szervezetének egyedi jellemzőit, a kívánságait és az implantátum tulajdonságait, a technikát, amit alkalmazni fog. Mikor ezek letisztázódtak, akkor lehet pontos árat megadni. Ezek tulajdonképpen minden egyes plasztikai beavatkozásnál elmondható. Emiatt van az, hogy a klinikák nem tudnak pontos árat megadni a honlapjukon, hiszen ez a díj nagyon sokféle tényezőtől függ, pont ezért csak egy személyes konzultáció után fog kiderülni.

Miből tevődnek össze a plasztika sebészet árak?

Mitől tevődnek össze a plasztika sebészet árak? Milyen tényezők határozzák meg ezt az összeget. A klinikáknak is vannak költségei, amik alapul szolgálnak a plasztika sebészet árak nagyságának. Ezek a következőek:

  • műtő fenntartás, esetleg bérleti költsége
  • alkalmazott technikák
  • a műtét során felhasznált anyagok
  • plasztikai sebész és asszisztencia díja
  • a páciens anatómiai adottságaiból adódó többletköltségek

Ezek az összetevők mind olyanok, amiken nem igazán lehet spórolni, hiszen mindegyikből jó minőségűre van szükség. Senki sem szeretné, ha egy elavult technikával felszerelt műtőben operálná egy gyenge képességű sebész. A páciens egy – egy beavatkozás során nagyon nagy felelősséget tesz az orvos kezébe, teste egészségét és szépségét bízza rá. Ezekre az értékekre vigyázni kell, így nem nagyon akad plasztikai sebész, aki ezeket kockáztatni akarná.

Ezekben a fent felsorolt költségekben van bent az a válasz is, hogy mi miatt olyan magasak a plasztika sebészet árak. Ez valószínűleg nagyon sok embert érint, hiszen ezek a díjak luxuskategóriává teszik a plasztikai sebészetet. Ez nem egy ideális helyzet, hiszen a szép test és az ezzel járó megfelelő önbecsülés mindenkinek járna, de a klinikáknak is nagyon magas költségeik vannak, amiket bele kell építeniük a műtétek díjába. A plasztikai sebészet árak nagyságát növeli az, hogy egy plasztikai sebésznek képzése hosszú és költséges, ráadásul soha nem ér véget. Ez a szakterület nagyon gyorsan változik, és ehhez alkalmazkodni kell. Ahhoz, hogy valaki jó plasztikai sebész legyen, vagy maradjon, követni kell ezt az innovációkat. Ez pedig konferenciákon való részvételekkel és tanfolyamokkal jár, amiket nem adnak ingyen. Ezeknek a továbbképzéseknek elég borsos árúk van, ahogy a hozzájuk kapcsolód szakkönyveknek és folyóiratoknak is.

De nemcsak a humán erősforrás, ami miatt a plasztik sebészet árak nagysága akkor, amekkora, hanem a műtétekhez szükséges felszerelések is. Ezek nemcsak drágák, hanem gyakran csak külföldről szerezhetőek be.

Nézzünk párat ezekből a gépekből és felszerelésekből. Az adott árak 2002-esek, ezek az összegek azóta már csak nagyobbak lettek. Egy korszerű altatógépet 7 és 12 millió forint közötti összegért lehetett megvenni. A műtőlámpa ára 5 és 8 millió között volt. A mindennap használt felszerelések nagyjából 7 – 8 év alatt amortizálódnak annyira le, hogy ki kell őket cserélni.

De nemcsak a gépek, hanem az egyéb eszközök és segédanyagok is költségesek. Egy 2 – 3 órán át tartó műtét altatásának gyógyszerköltsége nagyjából 20 000 forint volt 2002-ben. (És ez csak a gyógyszerköltség, nincsenek benne az egyéb eszközök és a munkabér.)

A műtétek költségeit és ezáltal a plasztikai sebészet ára nagyságát az is megdobja, hogy a hozzá használt műszerek működtetése nem két fillér, nagyon sok áramot, vizet és különféle gázokat hasznának fel. Ráadásul az eszközök és a segédanyagok kezelése is speciális odafigyelést igényel, ezek között ott van a sterilizálás és a veszélyes anyagok elszállítása. A plasztika sebészet árak nagyságát tehát eleve meghatározzák azok a magas költségek, amiket a klinikáknak be kell fektetniük egy színvonalas műtét kedvéért.